21.04.2019

Урогінекологія

Буковинський медичний центр “МОЯ СІМ’Я” відкрито в 2009 році. Це один з перших на Буковині приватних медичних закладів зі стаціонаром для високотехнологічних ендоскопічних оперативних втручань в гінекології, хірургії і урології та консультативною поліклінікою.

Головною метою медичного центру є покращення якості життя населення, збереження здоров’я сім’ї.

Ідеологом і засновником медичного центру є Друца Ігор Олексійович, акушер-гінеколог з 40-літнім стажем, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук, член Української асоціації акушер-гінекологів, гінекологів-ендоскопістів. Член Чеської асоціації урогінекологів. Неодноразовий учасник закордонних урогінекологічних конференцій та конгресів, вперше на Буковині виконав операцію пацієнтці з нетриманням сечі з застосуванням новітніх технологій (TVT-o, слінгова операція).

Враховуючи частоту патології тазових органів ми створили Центр урогінекології та патології малого тазу.

Завданням центру  є вирішення актуальних проблем пов’язаних з порушенням функції органів малого тазу:

1.Хронічна тазова біль.

Біль в області тазу, черевної стінки нижче пупка, іноді в крижах, прямій кишці, піхві, яка триває шість і більше місяців і не залежить від менструального циклу, отримала назву «синдром хронічних тазових болів».

Синдром зустрічається у кожної шостої жінки, але лише 10% з них звертаються до лікаря (частіше до гінеколога) зі скаргами, продовжуючи мучитися і страждати. Тим часом ефективна допомога можлива.

Фахівці центру здатні допомогти і комплексно вирішити дану проблему.

2.Естетична гінекологія і післяродова реабілітація.

Розриви промежини, рубці після пологів  можуть знизити якість життя жінки, особливо її інтимні сторони.

Якщо проблема серйозна (виражена деформація), жінці пропонується виконати пластику промежини після пологів.

Якщо жінку не задовільняє естетичний вигляд зовнішніх статевих органів, то проводяться пластичні операції: пластика статевих губ, пластика та звуження вагінальної трубки.

 3.Опущення і випадіння органів малого тазу.

Частота опущення органів малого таза у жінок зустрічається в 15 до 30%, а серед літніх жінок сягає 50-60%.

Консервативне лікування можна рекомендувати лише при початкових стадій опущення тазових органів.

Хірургічне лікування на сьогоднішній день єдино ефективний і досить безпечний метод лікування при запущених стадіях даної патології малого тазу.

Фахівці центру використовують сучасні хірургічні технології застосовуючи інноваційні сітчасті імплантанти. Цей метод дозволяє здійснювати корекцію випадання тазових органів з високою ефективністю і надійністю малоінвазивним способом (без травматичних і тривалих операцій), коли пацієнтка знаходиться в клініці одну (в окремих випадках більше) ніч і в найкоротші терміни після виписки повертається до звичного ритму життя.

4. Нетримання сечі.

Нетримання сечі –  поширена світова проблема, яка пов’язана з неконтрольованим виділенням сечі. Кожна четверта жінка після 40 років відмічає симптоми нетриманням сечі, що є тяжким стражданням для жінки, знижує працездатність, сексуальну активність, не дає можливості перебувати в громадських місцях, є однією з причин розлучень та суттєво знижує якість життя. Цією проблемою займаються урологи, але у жінок більше ніж у 60% випадків дане страждання поєднується з опущенням статевих органів. Тому даною проблемою, в нашому центрі, одночасно займаються гінеколог та уролог, так як в Україні нормативно не існує спеціальності урогінекологія.

             Причини:

1.      Порушення анатомічних взаємин тазових органів

2.     Клімакс.

3.     Зміни з боку центральної або периферичної нервової системи

 

Самодіагностика для пацієнтів

Для самодіагностики нетримання сечі дайте , будь ласка, відповідь на запитання

щодо вашого досвіду протягом останнього місяця.

1. Як часто ви помічаєте підтікання сечі (оберіть одну відповідь, що підходить найбільше)?

 

 

Бали

 

Бали

Ніколи

0

Раз на день

3

Раз на тиждень чи рідше

1

Кілька разів на день

4

Два чи три рази на тиждень

2

Весь час

5

 

2. Яка кількість сечі, на Ваш погляд, у Вас підтікає (оберіть одну відповідь, що підходить найбільше)?

 

 

Бали

 

Бали

Ніскільки

0

Значна кількість

4

Невелика кількість 

2

Велика кількість

6

 

3. Наскільки сильно підтікання сечі впливає на ваше щоденне життя? Оцініть по 10-бальній шкалі, де 1 – зовсім не впливає, а 10 – впливає дуже сильно.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Обведіть цифру, яка підходить.

Підрахуйте бали (сума балів за питання  1, 2, 3) _________

Результати: Якщо ви набрали більше 0 балів, то у вас наявне нетримання у певній мірі. Чим вищий Ваш бал, тим більш виражена ця проблема у Вашому випадку. Оцініть ймовірну ступінь важкості нетримання сечі за шкалою:

 

Легка = 1 – 5

Середня = 6 – 12

Тяжка = 13 – 18

 

           Сьогодні нетримання сечі дійсно лікується в будь-якому віці! Вам рекомендовано показати заповнений опитувальник нашим лікарям (гінекологу, урологу). Ваші відповіді допоможуть встановити вид, ступінь важкості нетримання та призначити оптимальне лікування.

           Лікування спрямоване на відновлення нормальної функції сечового міхура, зниження вираженості симптомів, нормалізації способу життя, та боротьби з ускладненнями.

1.   Консервативне: – медикаментозне, фізіотерапевтичне за умов легкого ступеня нетримання сечі.

   2. Оперативне: Пацієнткам із середнім і тяжким ступенем золотим стандартом хірургічного лікування у всьому світі вважаються слінгові операції з набором TVT–0 (вільна синтетична петля, їх ефективність складає 90-96% при правильно встановленому діагнозі стресового нетримання сечі. Операція високотехнологічна і її тривалість не перевищує 30 хвилин. Один день в комфортабельному стаціонарі – і жінка повертається до звичайного життя, але вже без хвороби.

Для своєчасної діагностики, профілактики та лікування патології тазових органів звертайтеся у будь-який час в Буковинський медичний центр «МОЯ СІМ’Я»