Планування сім’ї

Добрий день! Сьогодні з нами Друца Ігор Олексійович акушер-гінеколог з 40-літнім стажем, лікар вищої кваліфікаційної категорії👨⚕

ПРОТЯГОМ ЯКОГО ЧАСУ ЗАЗВИЧАЙ НАСТАЄ ПЛАНОВА ВАГІТНІСТЬ?
🤔

До (80%) пар, які планують вагітність протягом перших 6 місяців вдається зачати дитину, за рік вагітність настає у 85% жінок. Половина решти пар зможуть зачати за 36 місяців. Решта 5-7% пар лише в рідкісних випадках зможуть зачати дитину природним шляхом.
Тому жінкам до 35 років рекомендовано розпочати обстеження при відсутності вагітності через 1 рік.
⚠

В ЯКИЙ ДЕНЬ ЦИКЛУ ШАНСИ ЗАЧАТИ ВИЩЕ?
🤔

У циклі є декілька днів, які найбільш сприятливі для зачаття. Це 5 днів до овуляції і 1 день, наступний за нею (з максимальною ймовірністю ЗА 1-2 ДНЯ ДО і БЕЗПОСЕРЕДНЬО В ДЕНЬ ОВУЛЯЦІЇ). Відстеження овуляції корисно парам при відсутності регулярного статевого життя
😁, особливо якщо у жінки нестабільний менструальний цикл. Що стосується інших, то немає доказів збільшення шансу завагітніти при відстеженні овуляції.

ЯКА ЧАСТОТА СТАТЕВИХ АКТІВ ОПТИМАЛЬНА ДЛЯ ЗАЧАТТЯ?

Максимального успіху для зачаття можна досягти, займаючись любов’ю один раз на 2-3 дня. Це підвищить запліднюючу характеристику та об’єм сперми. Тут теж важливо не перестаратися, занадто часті статеві контакти теж чреваті зниженням кількості сперматозоїдів.

ВПЛИВАЮТЬ ЧИ ЛУБРИКАНТИ НА ФЕРТИЛЬНІСТЬ?

Лубриканти можуть знижувати активність сперматозоїдів. Так як даних для остаточного висновку недостатньо, парам які планують завагітніти рекомендовано використовувати неагресивні змазки на основі гідроксиетилцелюлози, причому тільки в ситуаціях, коли вони необхідні.

ВІК І ФЕРТИЛЬНІСТЬ?

Імовірність зачаття для жінки починає знижуватися після 32 років❗, та йде на спад після 37 років. За результатами аналізу безпліддя, % бездітності на початку спроб зачаття в віці 20-24, 25-29, 30-34, 35-39 і 40-44 років наближається до 6, 9, 15, 30 і 64% відповідно.
Саме тому жінки старше 35 років повинні обстежитися через 6 місяців спроб завагітніти, а не через рік. А 40-річні жінки повинні бути обстежені відразу при зверненні.
❗

Для консультації лікаря гінеколога звертайтеся у будь який час в Буковинський медичний центр “Моя сім’я”🏥!

Будьте здоровими!)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *